Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“11 ambulanca dhe 100 kamionë me ndihma të dërguara nga Turqia arrijnë në Gaza”

NULL NULL
09.12.2023 00:48
Gaza
Gaza

Njëmbëdhjetë ambulanca dhe rreth 100 kamionë që transportonin ndihma të dërguara nga Turqia kanë arritur në Gaza.

Këtë e ka bërë të ditur Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe Palestine, e cila bëri të ditur se ndihmat kanë arritur në Gaza përmes pikës kufitare Rafah, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Tutje,  bëhet e ditur se kamionët përfshijnë ushqim, ujë dhe furnizime të ndryshme mjekësore.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.