100 kosovarë luftojnë përkrah ISIS-it - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

100 kosovarë luftojnë përkrah ISIS-it

NULL NULL
11/08/2015

Skënder Hyseni, ministri i punëve të brendshme në Kosovës, ka thënë se aktualisht janë 100 persona që luftojnë përkrah organizatave terroriste.

Ai në një konferencë për shtyp këtë të martë, ka publikuar këto të dhëna për shtetasit kosovarë që luftojnë në Siri e Irak.

Ministri ka treguar se, të paktën 40 janë shtetasit kosovarë që janë vrarë gjatë luftimeve në Siri dhe Irak.