100% e votave të numëruara: Në Junik AAK dhe LDK në balotazh

100% e votave të numëruara: Në Junik AAK dhe LDK në balotazh

NULL NULL
2 months më parë

Komisioni Qendror Zgjedhorë ka përditësuar të dhënat e numërimit të votave për komunën e Junikut, ku ky proces tashmë ka  përfunduar.

Sipas këtyre rezultateve prinë kandidati i AAK-së, Agron Kuçi, me 47.26% të votave, i pasuar nga Ruzhdi Shehu me 37.87%.

Kurse kanidati i LVV-së, Besart Tofaj ka marrë 12.11% të votive dhe Fatos Shala i PDK-së 2.76%.