10 vjet burgim për 25 vjeçarin që sulmoi seksualisht kuajt brenda një stalle - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

10 vjet burgim për 25 vjeçarin që sulmoi seksualisht kuajt brenda një stalle

NULL NULL
02/07/2022

Një burrë është burgosur pasi ka hyrë në një stallë lakuriq dhe ka sulmuar disa kuaj.

Jean Bugoma, 25 vjeçar, u dënua me 10 vjet burgim pas veprimeve të tij të shthurura brenda një stalle të kuajve në San Antonio, shkruan DailyStar, transmeton Klankosova.tv.

Policia tha se ai fillimisht u akuzua për vjedhje dhe kafshë të lidhura me incidentet në qershor 2020 dhe janar, dhe shkurt 2021.

“Një numër kafshësh u plagosën në sulmin që ndodhi pasi Bugoma hyri në stallë, gjoja për të pasur marrëdhënie seksuale me disa kuaj”, tha Departamenti i Shërbimeve të Kujdesit për Kafshët (ACS) të qytetit të San Antonio.

Sipas autoriteteve, Bugoma ka hyrë në stallë dhe ka keqtrajtuar një kalë në incidentin e janarit 2021. U raportua se dy kuaj të tjerë pësuan lëndime fizike pasi u “shkatërruan”, që do të thotë se këmbët e tyre ishin të lidhura së bashku.

Një vit më parë, ai u kap në kamera teksa po ecte nga objekti ndërsa ishte lakuriq, thuhej në deklaratën e arrestimit.

Autoritetet u alarmuan pasi pronari gjeti një kalë jashtë stallës së tij dhe pikasi sende që nuk ishin në vend.

Një veteriner është dërguar në vendin e ngjarjes dhe ka konfirmuar se kafshët janë sulmuar seksualisht dhe fizikisht, raporton KSAT.

Policia tha se ADN-ja e marrë nga një prej kuajve u identifikua më vonë si e Bugomës.

Jean Bugoma caused severe distress to horses after breaking into a stable