10 ushqimet që luftojnë kancerin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

10 ushqimet që luftojnë kancerin

NULL NULL
14/05/2015
Ndoshta shumë njerëz nuk e dinë që këto 10 ushqime përveçse rregullojnë metabolizmin kanë edhe efekte të mëdha ën luftën kundër kancerit.

Ja cilat janë 10 ushqimet anti-kancer:

1.Frutat e thata

2.Drithërat integrale

3.Gruri

4.Bishtajoret

5.Peshku i kaltër

6.Ushqimet me kalcium

7.Barërat aromatikë

8.Frutat dhe sallata jeshile

9.Algat

10.Lakrat