Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

10 arsyet pse duhet të vraponi

NULL NULL
04.05.2015 14:07

Gjithkush mund të jetë dembel kur është fjala tek aktivitetet fizike. Por, çdo gjë mund të ndryshojë nëse ju përkushtoheni aktiviteteve fizike që do të ndikojnë në thyerjen e monotonisë.

E nëse brengoseni për shpenzimet financiare, atëherë vrapimi është sporti i cili do t`u ofrojë edhe kënaqësi por edhe nuk do ta dëmtojë kuletën tuaj.

Në vijim janë dhjetë arsyet pse duhet të merreni me atletikë.

  1. Është aktivitet që ju bën që të dilni nga zona juaj e komforit
  2. Ju bën të dilni jashtë rrjetës së përditshmërise
  3. Do të filloni ta konsideroni veten ndryshe
  4. Do të rrisni numrin e komunitetit tuaj dhe pasuroni jetën tuaj
  5. I tejkaloni limitet që i keni caktuar
  6. Është aktivitet që po ndryshon botën (Maratonat për bamirësi)
  7. Nuk kërkon veprime motorike të bashkëbisedimit dhe oratorisë
  8. Por kur vie puna te të folurit, thuajeni zëshëm
  9. Ritmi nuk ka rëndësi, rrjedh natyrshëm
  10. Toka është parku juaj i lojërave

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.