Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

BSPK-ja përkrah punëtorët e KEK-ut në protestën për rritje të pagave

NULL NULL
10.03.2023 17:28

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura, e ka përkrahur vendimin e kryesisë së Sindikatës së Re të KEK-ut, për protestën e 16 marsit 2023.

Sindikalistët kanë paralajmëruar se ata do të protestojnë në kërkim të rritjes së pagave për të gjithë punëtorët e KEK-ut.

“Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës përkrah fuqishëm vendimin e Kryesisë së SR KEK-ut për protestën e 16 marsit 2023, ku punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës do të kërkojnë rritjen e pagave për të gjithë punëtorët e KEK-ut”, thuhet në komunikatën e Zyrës së Kryetarit të BSPK-së.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.