Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

​Hamburgu afër të mbesë në Bundesligë

NULL NULL
03.05.2015 17:43
Skuadra e kosovarit Valon Behrami është larguar paksa nga zona e rrezikut që i dërgon ekipet në Bundesliga 2. Të dielën Hamburgu e mposhti Mainzin, me rezultat 1-2.

Në minutën e 37 mysafirët kaluan në epërsi më autogolin e Julian Baumgartlinger, kurse vendasit e barazuan rezultatin në pjesën e dytë. Golashënues ishte Yunus Malli në minutën e 76 të ndeshjes. Në minutën e 87, Gojko Kacar i sjelli mysafirët në epërsi. Ndërsa një minutë më vonë Daniel Brosinski i vendasve u ndëshkua më kartonë të kuq. Në fund rezultati final ishte 1-2.

Pas këtij barazimi Mainzi renditet në pozitën e 10 me 37 pikë, kurse në anën tjetër Hamburgu është në pozitën e 14 me 31 pikë të grumbulluara.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.