11:48, 24 Korrik 2017

Olimpisti me më shumë medalje u përball me kundërshtarin e tij më të shpejtë në ujë dhe fansat nuk mbetën aspak të lumtur.

Michael Phelps garoi kundër një peshkaqeni të bardhë në programin Java e Peshkaqenit në Discovery Channel që kishte shumë kohë që pritej nga fansat. Notari amerikan u mund vetëm për 2 sekonda në garën 100 metra në ujë të hapur filmuar nga Mossel Bay, në Afrikën e Jugut dhe që u transmetua mbrëmjen e së dielës, transmeton Klan Kosova.

Në pamjet e modifikuara me kompjuter peshkaqeni arriti për 36.1 sekonda ndërsa Michael për 38.1 sekonda.

https://www.youtube.com/watch?v=9ivx8IQwQl0

Në fakt 32-vjeçari nuk garoi kundër një peshkaqeni.

Kjo garë tregoi në kundërshtar të animuar të mbivendosur në pajme pranë olimpistit.

Ndërsa u bë e qartë se Michael nuk kishte duke notuar kundër një peshkaqeni të vërtetë, shikuesit dhe fansat kanë treguar zhgënjimin dhe irritim, shkruan Ora, transmeton Klan Kosova.

 

Interesante