10:33, 14 Shtator 2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar në mëngjes drejtoreshën e Bashkimit Evropian të Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë, Angelina Eichhorst.

Pas takimit mes tyre nuk ka pasur deklarim për media, prandaj nuk dihen as temat që janë diskutuar mes tyre, njofton Klan Kosova.

Për Eichhorst ky nuk do të jetë takimi i vetëm gjatë ditës. Ajo më pas do të pritet edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli.

Interesante