18:44, 13 Janar 2018

Kryetar i Kuvendit Kadri Veseli, ka takuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie, njofton Klan Kosova.

“Me Ambasadorin Delawie diskutuam për agjendën e institucioneve të Kosovës për këtë vit”.

“Partneriteti me ShBA-të është i përhershëm dhe orientim strategjik i yni dhe do të punojmë bashkë që shteti ynë të ecë përpara në reformat e nevojshme”.

Ky takim vjen pas tentimit të Kuvendit për ta zhbërë Gjykatën Speciale, dhe paralajmërimeve nga shteti amerikan se kjo nuk guxon të ndodh.

klankosova.tv