22:38, 2 Maj 2018

Roma ka çuar epërsinë në 4:2 ndaj Liverpoolit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, dhe i duhet vetëm edhe një gol – në iu premtoftë koha – për t’i siguruar vazhdimet.

Radja Nainggolan realizoi nga penaltia në minutën e tretë të lojës shtesë, kur kanë mbetur sekonda para fundit të ndeshjes.

Takimi i pare mes tyre në ‘Anfield Road’ ka përfunduar 5:2.