18:07, 20 Prill 2017

Britaniku, Germaine Mason, kampion olimpik i argjendtë në kërcim në lartësi, ka vdekur në moshën 34 vjeçare pas një përplasje me motoçikletë.

Kështu ka bërë të ditur policia në Xhamajkë, njofton BBC, transmeton Klan Kosova.

Atleti i lindur na Xhamajkë, kishte prezantuar Britaninë e Madhe më 2006 ku dhe kishte fituar medaljen e agjentë në Lojërat Olimpike në Pekin më 2008.

Interesante