10:59, 7 Mars 2018

Aktorja e Bollywood-it, Shammi, ka vdekur, duke lënë industrinë e filmave indian në pikëllim, transmeton Klan Kosova.

Ajo ishte e famshme për rolet e saj komike dhe kishte interpretuar mbi 200 filma, përfshirë Hum Saath-Saath Hainin, Coolie No 1, Hum dhe Gopi Kishan.