9:49, 18 Qershor 2017

Stephen Furst, i njohur më së shumti për rolin si Kent “Flounder” Dorfman në filmin e vitit 1978 “Animal House”, ka ndërruar jetë në moshën 63 vjeçare.

Aktori thuhet se vdiq për shkak të komplikimeve nga diabeti në shtëpinë e tij të premten në Ventura County, Kaliforni, djemtë e tij Griff dhe Nathan njoftuan në Facebook, transmeton Klan Kosova.

Stephen ka luftuar me diabet për vite, duke shërbyer edhe si zëdhënës i shoqatës amerikane të diabetit.

Ai ishte gjithashtu i njohur për rolin e tij si Dr. Elliot Axelrod në St. Elsewhere si dhe Vir Cott në Babylon.

Interesante