16:07, 13 Janar 2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së – Petrit Vasili, shkruan në Facebook se kryeministri Edi Rama “do të bëhet edhe president i FSHF-së”.

Vasili shkruan se Edi Rama “do të izolojë dhe të mbysë futbollin shqiptar, vetëm se nuk është në duart e tij”. Ai po ashtu citon një nen të FIFA-s, ku flitet për neutralitet politik në futboll.

Statusi i plotë i Vasilit:

/tch