22:39, 12 Janar 2018

Manchester United po synon ta transferojë Jamie Vardy-n dhe Javier “Chicharito” Hernandez-in, raporton The Telegraph.

Vardy raportohet se do të ishte opsioni më i shtrenjtë për Djajtë e Kuq, teksa po synojnë ta përforcojnë sulmin.

Anglezi besohet t’iu kushtojë diku 35 milionë funte, teksa Chicharito do të mund të kthehej në Old Trafford për një shumë prej 17 milionë funtesh.