0:45, 11 Shtator 2017

Tenisti spanjoll Rafael Nadal është fitues i grand slamit US Open.

Ai në finale mposhti Kevin Anderson 3:0 (6:3, 6:3, 6:4), njofton Klan Kosova.

Kësisoj ai e fuqizoi veten në vendin e parë të ATP listës, duke i lënë mbrapa Andy Murray dhe Roger Federer.

 

Interesante