20:46, 17 Maj 2018

Manchester United e ka identifikuar Simje Vrsaljkon e Atletico Madridit si transfer potencial në afatin kalimtar të verës, raporton Daily Mail.

Përfaqësuesi i Kroacisë ka pasur një stinor solid te klubi madrilen, dhe di të luajë edhe në krahun e majtë, por edhe në të djathtin.

Pritet që kampioni më i ri i Ligës së Evropës t’i kërkojë 30 milionë funte për 26 vjeçarin.