Pas ngushtimit të hapësirës për lojë dhe pakënaqësisë së vazhdueshme me pozitën në Camp Nou, turku ka vendosur të kthehet në vendlindje për ta vazhduar karrierën

13:34, 13 Janar 2018

Mesfushori turk, Arda Turan, është konfirmuar si përforcim i ri i klubit nga vendlindja e tij, Basaksehir.

Turan ka nënshkruar kontratë për dy vjet e gjysmë me klubin nga Stambolli.

Por, edhe pse në formë të huazimit, Basaksehir ka opsionin për blerjen e tij pas përfundimit të kësaj periudhe.