17:56, 17 Korrik 2017

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau u takua me emnakun e tij – një refugjat dymujor sirian i quajtur Justin-Trudeau Adam Bilan.

Fotot e tweetuara nga fotografja zyrtare e Trudeau, treguan kryeministrin kanadez duke veshur një kapele të bardhë dhe duke mbajtur pak Justin-Trudeau e vogël, në krahë në një festival në Alberta, transmeton Klan Kosova.

Kryeministri kanadez Trudeau, dukej i kënaqur për të takuar fëmijën e vogël, i cili ka lindur në Kanada kohë më parë këtë vit, pas arritjes së prindërve të tij si refugjatë nga lufta e fundit në Siri.

 

Interesante