17:45, 12 Janar 2019

Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi të madh zjarri që ndodhi në një furrë buke në qendër të Parisit.

Dyshohet se shpërthimi u shkaktua nga një rrjedhje gazi, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Ministri i brendshëm francez, Christophe Castaner, ka bërë të ditur se përveç të vrarëve, 10 persona janë në gjendje kritike si dhe 37 të tjerë janë të lënduar më lehtë.

klankosova.tv