10:00, 7 Dhjetor 2017

Trajneri i Shakhtar Donetsk-ut, Paulo Fonseca, e festoi fitoren prej 2:1 të klubit të tij ndaj Manchester City-t, dhe kualifikimit në fazën e nokautit në Ligën e Kampionëve.

Ai ua shkaktoi fitoren e parë pas 29 ndeshjesh, klubit që po kalon në formë të hatashme në futbollin evropian.

Fonseca kishte thënë se do të vishej si Zorro – vigjilenti i maskuar fiktiv – nëse Shakhtari do të fitonre.

Dhe kështu edhe bëri!

“Kjo është konferenca më e gëzueshme në karrierën time”, tha mes tjerash, Fonseca, që së fundi lidhej me postin e trajnerit të Evertonit.