Mesfushori do të largohet nga Etihad Stadium sipas të gjitha gjasave, ndaj është i interesuar që edicionin e ri të luajë nën urdhrat e Manuel Pellegrini

14:02, 26 Qershor 2018

West Ham United ka hapur bisedimet me mesfushorin e Manchester City, Yaya Toure, lidhur me një kalim të mundshëm të tij në London Stadium.

Lojtari i Bregut të Fildishtë ka mbetur pa kontratë dhe për të kaluar tek Çekanët duhet që të pranojë pagë goxha më të vogël se 250 mijë euro për javë që merrte tek Qytetarët.

Por ai është i interesuar të largohet nga Etihad Stadium në mënyrë që të ribashkohet me ish-menaxherin e City, Manuel Pellegrini.