10:42, 14 Nëntor 2017

Theresa May ka sulmuar Rusinë duke e akuzuar Moskën zyrtare për ndërhyrje në zgjedhje dhe spiunazh kibernetik.

Në një fjalim gjatë një darke me figura të biznesit në Londër, kryeministrja ka thënë që qeveria e Vladimir Putin po mundohet që të “dëmtoj shoqëritë e lira”.

May ka thënë që ai ka vendosur histori false që të nxitë mosmarrëveshje në perëndim.

Ajo ka shtuar që Britania nuk do të futet në konfrontim me Rusinë, mirëpo do të mbroj interesat e saj. /klankosova.tv/