16:49, 14 Mars 2018

Seanca ku duhet të debatohet për Ligjin e gjuhëve ka vazhduar me tensione.

Sigurimi i Kuvendit pengoi një përplasje fizike mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi dhe ish kreut të VMRO-DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski.

Gruevski është ngjitur lartë në foltore dhe ka kërkuar nga Xhaferi që ta ndërpresë punën e Kuvendit.

Në foltore janë mbledhur edhe deputetët tjerë të VMRO-DPMNE-së.

Gruevski tenton ta godas kryetarin e KuvenditИзбегната пресметка меѓу Талат Џафери и Никола Груевски

Posted by TV21 on Mittwoch, 14. März 2018