22:15, 12 Nëntor 2017

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në një apartament studentor të Universitetit të Teksasit.

Teksa një turmë studentësh po mbanin një ndejë, fatkeqësisht, për një moment e gjithë dyshemeja ka kollapsuar duke u çarë gjë që bëri të gjithë të pranishmit të bien poshtë saj në një kat tjetër, transmeton Klan Kosova.

Zjarrëfikësit bënë të ditur se të paktën 48 banorë u zhvendosën si pasojë e kaosit në këtë hapsirë banesore.

Raportohet se nga kjo ngjarje disa studentë mbetën të lënduar dhe pësuan frakturë  në gjymtyrë.

Për më shum ja momenti kur të studentët të cilët po kërcenin në ndejë, për një moment bien poshtë dyshemesë në katin tjetër, transmeton Klan Kosova.

https://www.youtube.com/watch?v=dXeElFj_pbY