11:30, 14 Shkurt 2018

Zinedine Zidane mund të ketë në vijën sulmuese BBC kundër Paris Saint-Germain sonte në Bernabeu.

Por duke se edhe tifozët do të jetë gati për të qortuar Karim Benzeman dhe Gareth Bale – nëse do ta ndjejnë këtë të nevojshme.

Telashet para golit për sulmuesin francez janë të dokumentuara, njësoj edhe për anësorin nga Uellsi, përcjell Klan Kosova.

Kështu që nëse vazhdon forma jo e mirë, atëherë nuk do të ketë falje.

Me vetëm 12 gola në 41 ndeshje, Bale ka qenë praktikisht i qetë në fazat finale të Champions League, pasi që vetëm gjysma e golave të tij kanë ardhur në sezonin e parë, ku edhe pati shënuar golin në Lisbonë kundër Atletico Madrid në finale.

Benzema në anën tjetër ka shifra më të mira në këtë garë. Ai ka 41 gola për Realin, por që kjo nuk do ta shpëtonte atë nëse nuk do t’ia del kundër PSG-së sonte.