12:54, 14 Mars 2017

Me triumfin kundër Atalantas, San Antiono Spurs tani ka numër të njejtë fitoresh me GSW-në.

3 humbjet radhazi të nënkampionëve nga Oakland dhe dy fitoret e fundit të Spursave kanë sjellur ndryshim në radhitjen tabelare, njofton Klan Kosova.

Vlen të përmendet që GSW kanë pësuar rënie drastike në formë që prej se Kevin Durant u lëndua në ndeshjen kunder Washington Wizards.

Megjithatë, edhe San Antiono po ballafaqohet me mungesën e LaMarcus Aldridge që është jashtë parketit për kohë të pacaktuar, për shkaqe të problemeve me zemër.

 

 

Interesante