13:13, 19 Qershor 2017

Policia britanike ka arrestuar një 48 vjeçar me dyshimin për vrasje në tentativë pas mizorisë së terrorit në Londrën e Veriut nga i cili sulm mbetën një i vrarë dhe tetë të plagosur.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, i dyshuari shihet duke “dhuruar” puthje drejt kamerës, derisa ishte brenda furgonit të policisë, shkruajnë mediat e huaja, transmeton Klan Kosova.

Policia konfirmoi se incidenti është duke u trajtuar si një sulm terrorist pasi një furgon ka sulmuar një grup njerëzish të cilët po largoheshin nga lutjet e Ramazanit, pranë xhamisë së Finsbury Park, pak pas mesnatës.

Për më shumë klikoni linkun më poshtë:

https://www.buzz.ie/news/watch-finsbury-park-terror-suspected-filmed-blowing-a-kiss-from-police-van-242645

 

 

 

Interesante