13:12, 19 Qershor 2017

Të paktën 16 persona kanë vdekur, dhe 11 të tjerë janë  plagosur në një sulm  që u krye nga pesë sulmuese vetëvrasëse  në shtetin Borno të Nigerisë.

Sipas një deklarate të Policisë së Shtetit Borno, Victor Isuku, sulmi ndodhi mbrëmë rreth orës 20:30 në fshatin Kofi, tetë kilometra larg kryeqytetit të Borno-sMaiduguri, raporton Reuters, transmeton Klan Kosova.

Interesante