23:00, 10 Janar 2017

Si një prej njerëzve më të shquar të shekullit të kaluar, Brigitte Bardot thjesht e dinte se si të “vidhte” shikimet, zemrat dhe vëmendjen e njerëzve.

Aktorja franceze, bukuria, stili i saj, modelet e flokëve, po aq sa karriera e saj, vështirë se do të harrohen.

E kush nuk do të donte të realizonte një dukje të inspiruar nga  një prej ikonave më të mëdha në industrinë e filmit.

brigiii.jpg

Brigitte Bardot është e famshëm për flokët e saj të bukur të gjatë bjonde dhe të gufuara.

Më poshtë ju do të gjeni dhjetë modele të frymëzuara nga e mrekullueshmja,Brigitte Bardot. Shikoni galerinë për t’u frymëzuar!

French-Twist.jpg

Headband-Hair.jpg

Half-Up-Ponytail.jpg

Brigitte-Bardot-Holiday-Inspired-Hair.jpg

Half-Up-Bouffant.jpg

Messy-Hair-a-la-Bardot_1.jpg

Pigtails.jpg

Interesante