8:36, 10 Maj 2017

San Antonio Spurs ka mposhtur Houston Rockets mbrëmë në një ndeshje dramatike e që çoi në lojë shtesë.

Spurs shënuan fitore prej 110-107 pasi që në kohën e rregullt skuadrat kishin përfunduar me rezultat101:101, njofton Klan Kosova.

James Harden shënoi triple-double me 33 pikë, 10 asistime dhe 10 kërcime, por 22 pikë dhe 15 kërcime të Kawhi Leonard dolën të jenë më vendimtare.

Me këtë fitore, ekipi i Popovich udhëheq serinë 3:2 dhe është një fitore larg finales perëndimore në NBA.

https://www.youtube.com/watch?v=xtNlYtfcQAM

Interesante