18:15, 17 Korrik 2017

Lista Serbe ende nuk ka vendosur me cilin koalicion do të bashkohet pas zgjedhjeve të fundit parlamentare të 11 qershorit, ka thënë nënkryetari i kësaj partie, Slavko Simiq.

Simiq ka shtuar se nuk beson që këtë javë do të ketë seancë konstitutive dhe formim të qeverisë së re, njofton Klan Kosova.

Simiq, në një prononcim për Radio KiM, pohoi se ende nuk janë regjistruar as deputetët dhe është e pamundur proceduralisht që gjatë kësaj jave të formohet qeveria.

klankosova.tv

Interesante