Spanjolli mund të largohet nga Etihad Stadium, nëse oferta e skuadrës nga San Siro plotëson krejt kërkesat që ka ai

22:31, 12 Tetor 2017

Mesfushori i Manchester City, David Silva, është i hapur për t’u larguar drejt Serie A, tek gjiganti Milan.

Kontrata e tanishme e spanjollit mbaron më 2019 dhe skuadra nga Premierliga shpreson që të rinovojë me të së shpejti.

Por shikimi i Silva mund të kthehet kah Italia, me Milan dhe Inter që kanë treguar interesim për shërbimet e tij.

Interesante