20:48, 12 Janar 2018

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë valltari i njohur Rexhep Çeliku.

Ky ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij numëron mijëra shfaqje e role në vallet më të bukura të të gjitha krahinave shqiptare.

Kronikë nga ABC News.

klankosova.tv