9:30, 13 Tetor 2017

Ish-futbollistët e spikatur, Clarence Seedorf dhe Paul Scholes janë në garë për postin e trajnerit të Oldham, raporton Manchester Evening Neës, transmeton Klan Kosova.

Klubi ka synime të mëdha pasi që dëshiron ta zëvendësojë John Sheridan, i cili ishte përjashtuar pas një starti të tmerrshëm të sezonit.

Ndërkaq, raportet indikojnë që Seedorf dhe Scholes janë intervistuar për këtë pozitë.