19:04, 14 Qershor 2018

Ndeshja e parë e Kampionatit Botëror, Rusia 2018, është fituar nga nikoqiri, Rusia.

Kombëtarja e Rusisë, u tregua e pamëshirshme kundër Arabisë Saudite të cilën e mposhti 5:0, në ndeshjen e parë të Grupit A në Luzhniki, njofton Klan Kosova.

Golat për rusët në këtë ndeshje i shënuan dy herë Golovin dhe me nga një kontribut dhanë edhe Gazinskiy, Dzyuba dhe Cheryshev.

Këto janë golat e kësaj ndeshjeje.

Interesante