Vendasit synojnë të ecin tutje në Ligën e Kampionëve duke kaluar mbi skuadrën ukrainase, por dëshirën për të ecur tutje po aq të madhe e ka edhe skuadra nga Donbass Arena

20:20, 13 Mars 2018

Roma dhe Shakhtar Donetsk do të përballen në ndeshjen e dytë dhe vendimtare për të ecur tutje, të kësaj faze në Ligën e Kampionëve.

Të dy trajnerët pritet që në fushën e Olimpico të dalin me formacionet më të mira të mundshme që kanë në dispozicion.