16:04, 13 Mars 2018

Real Madridi po e udhëheq garën për transferimin e talentit të ri të Arsenalit, Reiss Nelson, sipas The Evening Standard.

18 vjeçari doli në skenë në fillim të këtij stinori, por nuk ka mundur të bëjë më shumë shkaku i kampanjës së dobët të Topçinjve.

Kontrata e tij do të përfundojë në fund të stinorit të ardhshëm, dhe Madridi po konkurron me Monakon, për t’i siguruar shërbimet e tij.