Mesfushori shumë i talentuar është duke u kërkuar me ngulm nga gjiganti spanjoll, që synon ta ketë në radhët e veta qysh në janar

12:03, 14 Nëntor 2017

Real Madrid i është bashkuar Barcelona në garën për të nënshkruar me mesfushorin e Marseille, Maxime Lopez.

Lopez ka qenë i lidhur me një kalim tek disa të tjerë gjigantë të Europës, si Arsenal, Chelsea dhe Liverpool.

Të qenit e Zinedine Zidane në krye të stolit të Los Blancos mendohet të jetë faktor që ta shtyjë atë drejt Santiago Bernabeu.