Skuadra kampione e Europës tregoi klasin ndaj parisienëve, të cilët i mposhti me dy gola dallim, duke e dominuar në pjesën më të madhe takimin

22:43, 14 Shkurt 2018

Real Madrid ka mposhtur Paris Saint-Germain, në ndeshjen e parë të 1/16 të finales në Ligën e Kampionëve.

Los Blancos u gjendën në disavantazh, pas 33 minutash lojë, kur Adrien Rabiot tundi rrjetën e Keylor Navas, pas një kundërsulmi.

Por vendasit nuk shkuan në pushimin mes pjesëve pa barazuar rezultatin, përmes Cristinano Ronaldo që shënoi nga pika e bardhë.

Në pjesën e dytë kampionët e Europës vazhduan dominimin, që u përkthye në gola – një nga Ronaldo dhe një tjetër nga Marcelo.

Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave zhvillohet pas dy javës, në Parc des Princes.