11:02, 14 Qershor 2018

Lyon ka arritur marrëveshje gojore me Beshiktashin për transferimin e mbrojtësit Rafael, raporton L’Equipe.

Ish-futbollisti i Manchester United ka 12 muaj të mbetura në kontratën e tij, dhe do të transferohet në Turqi nëse klubi arrin një marrëveshje përfundimtare.

Braziliani ndodhet që tre sezone te skuadra e Ligue 1, duke shënuar dy gola nga 94 takime.