12:30, 7 Dhjetor 2017

Alberto Brignoli, portieri që ia siguroi Beneventos pikën e parë në Serie A, në përballjen ndaj një gjiganti si Milan, ka shpjeguar momentin kur e kishte shënuar golin.

Ai realizoi në minutën e fundit të lojës shtesë në ndeshjen e vikendit mes Beneventos dhe Milanit në kuadër të Serie A.

“Kërceva dhe i mbylla sytë”, shpjegon Brignoli.

“Ishte më shumë një kërcim i një portieri se sa i një sulmuesi”.