20:49, 17 Maj 2018

Wolfsburg po fiton me rezultat 1:0 në ndeshjen e parë ndaj Holstein Kiel, në kuadër të playout-it të Bundesligës.

Skuadra e gjelbër po shpreson që të mbetet në ligë, ndërkaq Kiel synon që ta rrëzojë atë, dhe të ngjitet vet në ligën elitare gjermane.

Megjithbatë, Wolfsburg e ka nisur mirë pjesën e parë, pasi që po fiton me rezultat 1:0 falë golit të Divock Origit në minutën e 13-të.