22:30, 18 Mars 2017

Niseni ditën me këtë lëng për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të qëndruar e ngopur për një kohë të gjatë:

Përbërësit:

  • 1 dardhë
  • 2 lugë gjelle speca jeshile të grira hollë
  • ¼ gotë me kastravec të prerë në feta të holla
  • 1 gotë gjethe spinaqi
  • ¼ avokado
  • 1 gotë qumësht bajamesh me vanilje
  • ¼ gotë pluhur bizele pa sheqer
  • 1 lugë çaji rrënjë xhenxhefili të copëtuar
  • 1 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur

Përgatitja:

Hidhni të gjithë përbërësit në shtrydhëse. I shtrydhni mirë derisa të formohet një masë homogjene, më pas e kaloni në gotë.

Shënim: Lëngu është më i mirë nëse ftohet në frigorifer për 5-10 minuta.

Interesante