10:33, 17 Prill 2017

Derisa ende nuk është shpallur zyrtarisht MVP-ja i sezonit të rregullt në NBA, dy persona janë kokë me kokë për ta fituar këtë epitet për vitin 2017.

Russell Westbrook i Oklahoma City Thunder dhe James Harden i Houston Rockets.

Sikur të mos mjaftonte gara për MVP, këta dy me ekipet e tyre janë ndeshur edhe në serinë e parë të Playoff-it në Konferencën Perëndimore, njofton Klan Kosova.

Westbrook, që u bë lojtari i parë në histori të NBA-së që arriti 42 dyshifror të trefishtë, humbi ndeshjen e parë ndaj Harden, duke mos arritur të shënoi më shumë se 22 pikë, ndërsa pati edhe 11 kërcime e shtatë asistime.

Në anën tjetër, Harden shënoi 37 pikë, pati nëntë asistime dhe shtatë kërcime, për të udhëhequr Raketat e Houston-it në fitoren e lehtë 118 – 87 kundër bubullimave të Oklahomas.

https://www.youtube.com/watch?v=PyOq_WWKpGA

klankosova.tv

Interesante