9:05, 10 Janar 2018

Kemi përfunduar festat, jemi mbushur me ushqime të tepërta e me raste ia kemi tepruar edhe me alkoolin.

Tani trupi ynë ka nevojë për një pastrim të brendshëm, të largoj toksinat e pa nevojshme.

Receta më poshtë përmirëson tretjen dhe rrit nivelet e metabolizmit, ndihmon në largimin e yndyrave nga organizmi dhe të bini në peshë.

Konsumojeni atë para gjumit për të përshpejtuar metabolizmin dhe eliminuar toksinat ndërsa flini.

Gjithçka që duhet të bëni është të vendosni të gjitha përbërësit në një blender dhe konsumojeni të freskët.

Përbërësit

1 tufë të vogël majdanoz
1 limon
1 lugë gjelle uthull molle
1 lugë çaji mjaltë ose xhenxhefil
1 lugë çaji kanellë
2 gota ujë

Konsumojeni ngadalë para se të flini.