12:52, 13 Shkurt 2018

Aeroplani komercial Antonov An-148 ishte nisur nga aeroporti Domodedovo, dhe ishte zhdukur nga radarët disa minutave më vonë.

Asnjë person nga 65 pasagjerët dhe 6 anëtarët e ekuipazhit nuk i kanë mbijetuar rrëzimit të aeroplanit.

Pjesët e këtij aeroplani janë gjetur në fshatin Stepanovaskoj në provincën Ramenski në rajonin e Moskës.

Pamjet e filmuara me dron tregojnë vendin ku është rrëzuar aeroplani, si dhe dhjetëra ekipe të zjarrfikësve dhe autoambulancave që kishin dalur në vendin e ngjarjes.