Arsenal's German midfielder Mesut Ozil celebrates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Arsenal and Liverpool at the Emirates Stadium in London on April 4, 2015. AFP PHOTO / BEN STANSALL

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR LIVE SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 45 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS.        (Photo credit should read BEN STANSALL/AFP/Getty Images)
19:12, 11 Janar 2017

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil ka thënë se beson që bashkëlojtarët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi mund t’i prijnë sivjet Arsenalit drejt titullit të kampionit.

The Gunners kanë humbur pikë të rëndësishme në tre përballjet e fundit në Premier League ku janë tetë pikë prapa liderit Chelsea, transmeton Klan Kosova.

Por që Ozil këmbëngul se ende ka rrugë të gjatë deri te titulli.

“Në të njëjtën periudhë kohore vitin e kaluar ne ishim në krye. Tash Chelsea është në pozitën e njëjtë”.

“Ka mbetur shumë deri në fund. Na duhet të ecim për tu kthyer në front shpejt. Jam i bindur se ne mund të arrijmë kreun në fund të sezonit dhe të arrijmë qëllimin tonë”.

“Kemi më shumë potencial në anën tonë me nënshkrimet e reja, Xhaka dhe Mustafi. Kemi një shpirt tjetër në skuadër”, ka thënë Ozil.

Interesante